Deklaracja dostępności
Wydawnictwo Politechniki Lubelskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Wydawnictwa Politechniki Lubelskiej.
Deklaracja dostępności dotyczy strony
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest niezgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Grafiki nie posiadają opisów alternatywnych.
- Materiały graficzne posiadają treści wplecione w grafikę.
- Brak odpowiedniej struktury nagłówkowej dokumentów.
- Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do dr hab. Haliny Rarot, prof. uczelni — mejlowo: h.rarot@pollub.pl
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie, podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis, na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Plany likwidacji błędów dostępności cyfrowej
Planujemy przed końcem 2026 przebudować stronę. Podczas przebudowy zamierzamy zlikwidować wszystkie błędy dostępności cyfrowej o których mowa powyżej.
Skróty klawiszowe
Strona zawiera standardowe skróty klawiszowe
Dostępność architektoniczna (budynku Centrum Innowacji i Zawansowanych Technologii [Rdzewiak], w którym mieści się CINT)
W otoczeniu budynku występują różnice wysokości, ale do drzwi wejściowych prowadzi długi podjazd dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością są umieszczone możliwie blisko wejścia do obiektu i oznakowane zgodnie z przepisami. W budynku dostępne są windy, jak również toalety dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Posadzka jest antypoślizgowa, co ułatwia poruszanie się na wózku. Do CINT, znajdującego się na „parterze” (który faktycznie jest trzecim piętrem), prowadzą drzwi bezprogowe. W budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii zostały wprowadzone trójkolorowe strzałki i pasy na podłogach korytarzy (przy CINT), które wskazują kierunki dotarcia do najważniejszych pomieszczeń.
Pełen raport o dostępności architektonicznej Politechniki Lubelskiej jest dostępny na stronie.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W Wypożyczalni CINT znajdującej się w budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii (pokój 308) dostępna jest pętla indukcyjna oraz przygotowano stanowisko komputerowe, które posiada urządzenia przydatne dla osób ze szczególnymi potrzebami.
W budynkach Politechniki Lubelskiej można skorzystać z usług tłumacza migowego po uprzednim poinformowaniu przez osobę potrzebującą wsparcia (z wyprzedzeniem 2-3 dni roboczych).
Kontakt:
Pełnomocnik Rektora ds. Studentów Niepełnosprawnych: Edyta Alinowska, ul. Nadbystrzycka 40A, 20-618 Lublin, pokój nr 130 (budynek stołówki), e.alinowska@pollub.pl, telefon: 81 538 4179.
Pełnomocnik przyjmuje interesantów w każdą środę w godzinach 08.00-12.00 (kontakt w innych dniach i godzinach jest możliwy po telefonicznym umówieniu się).